son dakika haberleri

Trump’ın damadın Kushner'dan, Filistinlilere tehdit!

ABD Başkanı Trump tarafından açıklanan, ‘Sözde Yüzyılın Anlaşması’ planına tepkiler sürerken; Trump’ın damadı Kushner ise, Filistinlileri tehdit etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Trump’ın damadın Kushner'dan, Filistinlilere tehdit!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.02.2020  15:24:00 eklendi.

 ABD Başkanı Trump tarafından açıklanan ‘Sözde Yüzyılın Anlaşması' planına tepkiler sürerken; Trump'ın damadı Kushner ise Filistinlileri tehdit etti.


Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, "Filistinliler gerekli koşulları yerine getirmezlerse, İsrail onları bir devlet olarak tanımayacak” dedi.


ABD haber kanalı CNN'ye konuşan Kushner, Trump'ın iki devletli çözüm olarak nitelendirdiği İsrail-Filistin çatışmasını çözme planı ‘Yüzyılın Anlaşması'nı Filistinlilerin hemen reddetmemesini istedi.


Jared Kushner, "Filistinliler normal bir yaşam sürmek istiyorlarsa, şimdi bunu yapacak bir güçleri var ve yapmak zorundalar" dedi.


 


Bugünkü Filistin yönetimini, “bir polis devleti” olarak suçlayan Kushner; en tehlikeli şeyin ise başarısız bir devletin kurulması olduğunu belirterek, ‘Yüzyılın Anlaşması'na destek verilmesini istedi.


‘Yüzyılın Anlaşması'nın Filistinliler için son fırsat olduğunu açıklayan Kushner, planın Orta Doğu'ya ‘huzur' ve ‘barış' getireceğini de öne sürdü.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler