Bayanlar için Uygun Araba Modelleri 2018
Günümüzde bayanların trafikte araç kullanma sayısını artmasının sonucunda aslında üretiminde böyle bir ayrım olmamasına rağmen bazı araçlar için bayan arabaları ifadesinin kullanılması sıkça gündeme gelmektedir.
12:37:00 2018-04-27

Günümüzde bayanların trafikte araç kullanma sayısını artmasının sonucunda aslında üretiminde böyle bir ayrım olmamasına rağmen bazı araçlar için bayan arabaları ifadesinin kullanılması sıkça gündeme gelmektedir.  Bu ifade ile park etme sorunu olmayan küçük araba modelleri ve şirin araçlar kastedilmiş olsa artık bayanlar daha çok yüksek ve heybetli araçlardan daha çok hoşlanmaktalar.  Erkeklere oranla kendilerini güvende hissetme duygusu daha yüksek olan bayanların bu yapıları son zamanlarda araçlarına da yansımış ve daha korumalı olduğundan bütçeleri yeterli olduğu müddetçe yüksek ve büyük modelleri almaya ve kullanmaya başlamışlardır. Bazı hanımlar için yüksek veya alçak, büyük veya küçük fark etmeyip sadece görselliğine bakıp hangisi daha çok hoşuna gitti ise ve hangisi otomatik vites ise o aracı kullanmayı tercih etmektedirler. Araç fiyatlarında her bütçeye uygun fiyatlarda bulunmaktadır. Şimdi ortalama fiyata sahip olan B sınıfı bayan araba modelleri ile biraz daha yüksek fiyatlı C sınıfı bayan arabası modellerinden kısaca bahsedelim:

B Sınıfı Bayan Araba Tavsiye Modelleri

B sınıfı vasıtaları diğer araçlardan ayıran en belirgin özelliği daha uygun fiyatlı olmasıdır. Uygun fiyatlı olmasının yanında bu araçlar yakıt tasarrufu konusunda da oldukça iddialıdırlar. Hal böyle olunca ülkemizin araç trafiğinde diğer araçların oranına göre B sınıfı araçlar daha çok kullanılmaktadır. B sınıfında çok çeşitli araç modelleri bulunmaktadır. En yakın tarihteki liste ücretleri baz alınarak verilen fiyatları ile B sınıfı araçlardan bayan arabaları olarak tavsiye edilebilecek olanlar şunlardır:

Ø  Volkswagen Polo; 83 bin TL’den başlayan fiyatı bulunan bu araba seri olması, park konusunda avantajlarının olması ve küçük araba modelleri arasında en çok tercih edilenlerin başında yer almaktadır.

Ø  Seat İbiza; Otomatik vitesli olması ve görselliği ile dikkatleri çeken Seat İbiza’lar 82 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Ø  Toyota Yaris; Enerjik tarzı ile stil sahibi bayanları kendine çeken Toyota Yaris’lerin fiyatı 75 bin TL’den başlamaktadır.

Ø  Honda Jazz ; yakıt tasarrufunda çok iddialı olmasından dolayı bayanlar tarafından daha çok tercih edilen Jazz’ların fiyatı ortalama 80 bin TL’dir.

Ø  Nissan Micra; iç dizaynı ile dikkatleri çeken Nissan Micra’lar bayan arabası denilince ilk akla gelen araçlardandır ve ücreti ise 80 bin TL civarındadır.

Ø  Ford Fiesta; 80 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip bu araçlar seri kullanım özelliği ile şehir içinde kullanımı oldukça rahattır.

Ø  Opel Corsa; dayanıklı küçük aile arabası olarak bilinen Corsa’lar 78 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

C Sınıfı Bayan Araba Tavsiye Modelleri

B sınıfı bayan arabaları ile kıyaslandığında biraz daha fiyatları yüksek olan C sınıfı araçların model bakımından daha zengin olduğu görülmektedir. Premium serilerine göre daha ucuz olan C sınıfının küçük araba modelleri konusunda hem görsellik hem de tarz konusunda oldukça iyi oldukları söylenebilir. C sınıfı modellerde tavsiye edilebilecek bayan arabaları şunlardır:

v  Volvo V40; 4 silindir olup önden çekiş gücü kuvvetli bu araba 125 bin TL’den satılmaktadır. 5 kapılı ve hatchback bir özelliğe sahip olan Volvo V40 görselliği ile bayanların tercihlerinde önemli bir yere sahiptir.

v  Volkswagen Golf; Konforlu sürüşü, tasarımı ve üstün performansı sayesinde çok tercih edilen Golf’ler 100 bin TL’den alıcı bulmaktadır. Ülkemizin trafiğinde de fazlasıyla yer bulmaktadır.

v  Toyota Auris; ilk çıktığı andan itibaren bayan arabası olarak nitelendirilen Auris’in fiyatı 90 bin TL civarındadır.

v  Mazda 3 Hatcback; 100 bin liradan başlayan fiyatlar ile satılan bu model tasarımı ile ön plandadır.

v  Seat Leon; Kullanım rahatlığı, dış tasarım güzelliği ve sportif yapısı ile bayanların tercih ettiği Leon, 90 bin TL’den satılmaktadır.

Premium sınıfı araçlar fiyatlarının yüksek olmasından dolayı daha az bir kesime hitap etse de Premium sınıftaki, Audı A3, BMW 118i, Mercedes A180, Mini Cooper’lar kesinlikle harika arabalar olup tavsiye edilmektedir. Ayrıca Premium sınıf jeeplerden, Mercedes GLC 250 4MATIC,  BMW X3 sDrive20i, Land Rover Range Rover Evoque, Audi Q3 bütçesi uygun olanlar için harika bir tercih olacaktır.

https://www.kampanyalarimiz.net/