HDP Van İl Örgütü, İnsan ve Özgürlük Partisini ziyaret etti
HDP Van İl Örgütü, hafta içinde yaptığı açıklama ile HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklayan İnsan ve Özgürlük Partisi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
18:31:00 2018-06-13

Aralarında HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, Van Milletvekili Adayı Tayip Temel ve HDP Van Milletvekili Lezgin Botan’ın aralarında bulunduğu HDP heyeti hafta içinde 24 Haziran seçimlerinde HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini açıklayan İnsan ve Özgürlük Partisi’ni ziyaret etti.


HDP heyetini İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç ile İl Yöneticileri karşıladı.


Ziyarette bir konuşma yapan HDP Van Milletvekili Tayip Temel, “AKP nin MHP ile yaptığı ittifak taktiksel değil Kürt halkının inkar ve imhasına dayalı bir stratejik bir ortaktır. Kürt halkının tüm kazanımlarına yönelik bir saldırı konsepti ile karşı karşıyayız ve bu AKP 24 Haziran’dan sonra da bunu sürdürmek istiyor.  Bu nedenle bu seçimler tarihi öneme haizdir, bu seçim sadece bir seçim değil ayrıca son üç yıldır yapılan tüm katliamların hesabının sorulacağı bir seçim olacaktır. Buna karış birlik içinde olmak, dayanışma içinde olmak her zaman önemlidir. Partinizin Sayın Demirtaş ve Partimize yönelik destek mahiyetinde ki açıklaması içinde partim adına teşekkür ederim.” Diye konuştu.


İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini deklare ettiklerini hatırlattı. Kamaç ayrıca, Kürtler adına siyaset yapan çevrelerin stratejik birlikteliğinin önemine değindi.


KAYNAK: Vanhaberdar