Van'da aracın alt şasesine zulalanmış 155 Kilo Eroin ele geçirildi
Van'da Narkotik Madde Arama Köpeği REXO ile birlikte yapılan detaylı aramada; aracın alt şasesine zulalanmış 307 paket halinde 155 Kilo 730 Gram Eroin Maddesi ele geçirildi.
12:45:00 2019-04-18

 Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılan açıklamada, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;
17 Nisan 2019 günü Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; Özalp - Van Karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 plaka sayılı kamyonette;  Narkotik Madde Arama Köpeği REXO ile birlikte yapılan detaylı aramada; aracın alt şasesine zulalanmış 307 paket halinde 155 Kilo 730 Gram Eroin Maddesi ele geçirilmiştir.
Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak (Y.A.) isimli şüpheli "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/ Uyuşturucu Madde Nakletmek" suçundan gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.
Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir. " denildi.