Van Kartalspor geliyor
Van'da sağlam bir alt yapı ile Van'ı Türkiye'de futbolun beşiği yapabilecek kalitede yeni bir futbol kulübü kuruldu. Van Kartalspor amatör ligde siyah beyaz renklerle mücadele edecek.
15:26:00 2019-11-20

Van Belediyespor'un altyapısında futbola başlayan uzun yıllar Van Belediyespor forması giyen ve farklı takımlarda top koşturan Van'ı başarıyla temsil eden Van Beşiktaş Futbol Okulu Sorumlu Antrenörü Sinan Tosun ve Kulüp Başkanı Kenan Çakı'nın öncülüğünde Van Kartalspor futbol kulübü kuruldu. Beşiktaş Jimnastik Kulübünün armasından esinlenerek hazırlanan, siyah, beyaz, kırmızı renkleri taşıyan logoda Van Kartalspor 2019 ibaresi ve siyah beyaz kartal figürü yer aldı.
Van Kartalspor kulüp başkanlığını Kenan Çakı, Başkan yardımcılığını A.Gani Aslan, Ahmet Bilici, sportif direktörlüğünü Osman Yıldırgan, kulüp yöneticiliğini İsmail Öndil, Faruk Güneş, Hakan Gerçek ve Sedat Çaçan yaparken, Sinan Tosun, Fatih Karael, Nedim Yılmaz, Veysi Aktaş ve Sergen Sukutlar sorumlu antrenörler olarak görev yapacaklar. 

 

 


"BAŞARILI GENÇLER YETİŞTİRECEĞİZ"


Van Kartalspor Kulüp Başkanı Kenan Çakı, "Kulübümüz misyon olarak belirlediğimiz 12-14-15-17-19 yaş aralığındaki çocuklardan oluşacağını kulübümüz bünyesinde spor altyapısından yetişen genç yıldızların kötü alışkanlıklara bulaşmadan vereceğimiz eğitimle birlikte sağlıklı aynı zamanda başarılı gençler yetiştirip altyapıdan iyi sporcular yetiştirip Türk futboluna katkıda bulunmaktır" dedi. 

 


Van Kartalspor Kulübü bünyesinde çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Çakı, "Bu gençlerin her biri aldıkları eğitimi ve sportif ahlakıyla başta Vanspor olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki farklı takımlarda kendilerine yer bulabileceklerdir. Biz Türk futboluna, yeni nesiller kazandırmaya çalışıyoruz. Spor sağlıklı yaşamın ve başarının en önemli anahtarıdır" ifadelerini kullandı.
VAN KARTALSPOR TANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ


Öte yandan Van Kartalspor kulüp yönetimi ve teknik ekibi spor basınıyla bir restaurantta düzenlenen tanışma yemeğinde bir araya geldi.
 Kaynak:  Rıdvan Can