son dakika haberleri

Hakkari'de Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması

Hakkari'de düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması renkli görüntülere sahne oldu,

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Hakkari'de Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.02.2019  22:12:00 eklendi.

 Hakkari Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya Hakkari merkez ile ilçelerden 17 ekip katıldı. Hakkari Valisi İdris Akbıyık, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ile vatandaşların da izlediği yarışmalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

 

Yarışmalarla ilgili bilgi veren Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Hakkari İl Temsilcisi Sıtkı Zerek, kulüpler arası düzenlenen halk oyunları müsabakalarına 17 ekibin katıldığını ve dereceye giren kulüplerin 9 Mart'ta Van'da düzenlenecek olan bölge yarışmasında Hakkari'yi temsil edeceğini söyledi. Zerek, “Minikler kategorisinde Hakkari Belediyesi, yıldızlar kategorisinde Şemdinli Halk Eğitim Gençlik Spor Kulübü, gençler kategorisinde Colemerg Spor Kulübü ve büyükler kategorisinde ise Rengi Hakkari Gençlik Spor Kulübü birincilik elde ederek, ilimizi temsil etmeye hak kazanmışlardır. Tüm kulüpleri tebrik ederken, ilimizi temsil edecek olan kulüplere de başarılar dilerim” dedi. 
 

Hakkari Valisi İdris Akbıyık ve protokol üyeleri, yarışmanın sonunda folklorcularla kol kola girip halay çekerken, yarışmanın ardından dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. 

Dereceye giren takımlar, 9 Mart'ta Van'da yapılacak bölge yarışmasında Hakkari'yi temsil edecekler. 


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler