son dakika haberleri

HDP atağa kalkacak

Bayramın ardından seçim çalışmalarına hız veren HDP’de eşbaşkanlarla iki ayrı koldan yürüyen çalışmalar 23 Haziran’a kadar mitinglerle sürecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP atağa kalkacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.06.2018  12:41:00 eklendi.

24 Haziran seçimlerine bir hafta kala HDP’de partinin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olması nedeniyle eşbaşkanların yürüttüğü kampanya da hız kazanıyor. Ramazan ayı boyunca halk buluşmaları, iftar programları ve seçim bürosu açılışları gibi etkinliklerle yürütülen seçim çalışmaları yerini son bir haftada merkezi mitinglere bırakacak.


Cumhuriyet Gazetesi'nden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre: Bu kapsamda bugünden itibaren 23 Haziran’a kadar eş genel başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin katılımıyla 13 ayrı mitingin yapılması öngörülüyor. Son haftaya kadar Buldan’ın programı Güneydoğu ve Doğu bölgeleri ağırlıklı olurken, Temelli’nin programı ise batı illeri ağırlıklıydı. Buldan seçim çalışmaları kapsamında daha çok Kürt seçmene seslenen söylemlerde bulunurken, Temelli ise batıda sol ve sosyalist kesimlere yönelik mesajlarla öne çıktı. Edinilen bilgiye göre HDP’de bıçak sırtı olarak tanımlanan son haftaki seçim çalışmalarının temel vurgusu, tek adam rejiminin sonlandırılmasına yönelik olacak. Hem güneydoğu ve doğuda hem batıda yapılacak merkezi mitinglerde seçmene HDP’nin barajı aşamaması durumunda parlamentoda oluşacak sandalye dağılımının tek adam rejimine yarayacağı, HDP’nin parlamentoya girmemesinin AKP’nin stratejisi olduğu vurgulanacak.


Kampanya kapsamında ayrıca, olağanüstü halin derhal kaldırılması gerektiği mesajları verilecek. 20 Haziran’da Buldan Batman’da, Temelli Hatay ve Gaziantep’te; 21 Haziran’da Buldan Bitlis ve Siirt’te, Temelli Mardin’de; 22 Haziran’da Buldan Diyarbakır’da; Temelli Tunceli’de; 23 Haziran’da Buldan İzmir’de; Temelli de Van’da miting yapacak.


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler