son dakika haberleri

HDP Van halkını Newroz'a davet etti (2019 Newroz)

HDP Van İl Örgütü, caddelerde el ilanları dağıtarak halkı yarın yapılacak olan 'Newroz' kutlamalarına davet etti. Van Valiliği'de yarın yapılacak olan kutlamalar için izin verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP Van halkını Newroz'a davet etti (2019 Newroz)
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.03.2019  18:01:00 eklendi.

HDP Van İl Örgütü, caddelerde el ilanları dağıtarak halkı yarın yapılacak olan 'Newroz' kutlamalarına davet etti. Aralarında HDP Van İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt, Azim Yacan ve DTK temsilcilerinin de bulunduğu grup Cumhuriyet ve Maraş Caddelerinde halka 'Newroza davet' broşürlerini dağıttı.

 


 

Dağıtımdan önce kısa bir açıklama yapan HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, tüm Van halkını yarın saat 10.00'da Van Kalesi Newroz alanında başlayacak olan kutlamalara davet etti. Van'da yapılacak olan kutlamalara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Milletvekilleri, DTK Temsilcileri, İttifak partilerinin temsilcileri, HDP Kadın ve Gençlik Meclisi Sözcüleri  ile Sanatçılar Kadir Çat, Devrim Demir ve Yunus Agiri katılacak. Van Valiliğinden yapılacak kutlamalar için gerekli olan izin çıktı.

 

 

‘Newroz Tertip Komitesi’ tarafından ise HDP İl binasında yapılan basın toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Güler, ‘Newroz’ kutlamaları için tüm çalışmalarını sonlandırdıklarını söyledi. Gerek yasal prosedürün de yerine getirildiğini kaydeden Güler,  “Tüm halkımızı yarın saat 10.00’da Van Kalesi Newroz alanında gerçekleşecek olan kutlamalarımıza davet ediyoruz. Newroz kutlamalarımıza Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli ve çok değerli sanatçılarımız eşlik edecektir.” Diye konuştu.

 

KAYNAK: VANHABERDAR

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler