son dakika haberleri

Huawei'nin yeni telefonunda YouTube, Chrome gibi Google...

Çinli telekomunikasyon devi Huawei'nin yeni telefon tanıtım toplantısında, cihazın YouTube ve Chrome gibi Google Play uygulamalarını içermediği görüldü.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Huawei'nin yeni telefonunda YouTube, Chrome gibi Google...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.09.2019  15:35:00 eklendi.

Sputnik'in haberine göre; Dünyanın Koreli Samsung'un ardından en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Çinli Huawei, son ürünleri Mate 30 ve Mate 30 Pro telefonlarını uzun bir bekleyişin ardından Münih'te gerçekleştirilen basın toplantısıyla dünyaya duyurdu.

 

Yeni modellerde Android işletim sisteminin kullanıldığı görülürken, YouTube, Chrome gibi Google hizmetlerinin yer almadığı görüldü. Bu durum, Çin ile ABD arasında devam eden Ticaret Savaşı'nın sonuçlarından biri olarak değerlendiriliyor. Huawei, ABD'nin Ticaret Savaşı'nda hedef aldığı şirketlerin başında geliyor.

 

ABD Başkanı Donald Trump, ulusal güvenlik riski teşkil ettiğine inanılan yabancı telekomünikasyon şirketlerinin Amerikalı firmaların teknolojilerini kullanmasını yasaklamıştı ve Huawei de bu kapsamda 'kara listeye' alınmıştı.

 

​Google da, ABD tarafından alınan yaptırım kararlarına uyulacağını belirtmişti. Böylelikle, Huawei'nin Google hizmetlerini kullanması neredeyse imkansız hale geldi.

 

Huawei kurucusu Ren Zhengfei ise, ABD'nin kara liste hamlesinin şirketi etkilemeyeceğini açıklamıştı.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler