son dakika haberleri

Ilhan Omar: Trump Müslümanlara karşı nefreti körüklüyor

ABD Kongresi Demokrat üyesi İlhan Omar Los Angeles’te Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi’nin (CAIR) toplantısında Trump’ın Müslümanlara karşı nefreti körüklediğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ilhan Omar: Trump Müslümanlara karşı nefreti körüklüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.03.2019  15:48:00 eklendi.

 The Los Angeles gazetesinin haberine göre CAIR toplantısında konuşan Minnesota Temsilcisi İlhan Omar'ı protesto etmek amacıyla yüzlerce kişi Los Angeles'te toplandı.


Protestocular CAIR'ın bağış toplama kampanyasında Omar'ın bulunmasına karşı çıkarak, “Kur'an'ı yakın! İlhan Ömer cehenneme git!” ve “Allah sizi kahretsin teröristler!” sloganlarını attılar.


İlerici Kongre üyesi ise toplantıda “Trump'ın Müslümanlar akarşı nefreti kışkırttığını” dile getirdi. Bazı eleştirmenlere göre Omar Başkan Trump'ın söylemlerini Yeni Zelanda camisindeki kitlesel katliamlara bağlayarak, “Bu olayların olduğunu her şekilde biliyoruz” dedi. “Ancak sonuç şu ki  sanırım hepimiz bu olayların daha kötüye gittiğini biliyoruz. Nihai olarak Beyaz Ev'de bir Başkanımız var ki kamuya açık şekilde İslam'ın kendilerinden nefret ettiğini söylüyor. Müslümanlara karşı nefreti körüklüyor. Bir inanç ve bir toplum hakkında açıkça insanlık dışı ve kötüleyici şekilde konuşmanın uygun olduğunu düşünüyor” diye ekledi.


Omar'a göre, “Trump ya ağzından çıkanların sonuçlarının neler olabileceğini anlamıyor ya da anlamadığını düşünmemizi istiyor. Benim gibi bazı insanlar onun sonuçları anladığını düşünüyor. Bizim hayatlarımızı tehdit edebilecek varlığımızı yok edecek insanları etkileyebildiğini biliyor.”


CAIR organizasyonları toplumun güçlendirilmesi, sivil bütünleşme ve İslamafobiyle mücadele ibi büyük sorunlarla mücadele ediyor.


Kaynak: telesurenglish.net

TİMETÜRK|ÇEVİRİ HABER

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler