son dakika haberleri

İpekyolu’nda engelli yurttaşlar unutulmuyor

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde kentin bütün kesimleriyle birebir ilgilenen İpekyolu Belediyesi engelli yurttaşları da unutmuyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu’nda engelli yurttaşlar unutulmuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.07.2019  17:48:00 eklendi.

Özellikle stratejik planlamada da belirtildiği üzere kadın, erkek, işçi, emekçi, çocuk ve engelli bireylerin talepleri başta olmak üzere birçok alanda halkın talep, öneri ve projelerini dinleyen İpekyolu Belediyesi, katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet vermekte. Bu kapsamda Van’ın İpekyolu İlçesi Yalı Mahallesi’nde ikamet eden üç çocuk babası engelli yurttaş Vedat Tenur’a yardım eli uzatıldı.

 

İpekyolu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yardım talebinde bulunan engelli vatandaşın ihtiyacı giderildi.  Bedensel engelli Tenur’un birkaç hayırseverin yardımıyla inşa ettiği evinin kapı ihtiyacını İpekyolu Belediyesi karşıladı. Vedat Tenur bu duyarlı yaklaşımdan dolayı İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Diğer yandan Köşebaşı Mahallesi’nde ikamet eden engelli yurttaş Fetullah Talaşlı  için de evinin önüne engelli rampası yapıldı. İkinci katta bulunan evine 5-6 kişinin yardımıyla çıkarılan vatandaş için genişliği; 1.70 uzunluğu; 24 metre olan rampa yapıldı. Rampanın bitiminden sonra her iki kenarına korkuluklar takılarak daha güvenli hale getirildi. Fetullah Talaşlı belediyenin bu hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek eşbaşkanlara ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler