son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesinden Profesyonel Çiçek Üretim Serası

İpekyolu Belediyesi, şehrimize soluk aldıran, estetik değer katan parkların en önemli unsurlarından olan çiçekleri, kendi bünyesinde yetiştirmek amacıyla 3 yeni seranın açılışını yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesinden Profesyonel Çiçek Üretim Serası
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.04.2018  16:23:00 eklendi.

 

 Park Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yapılan seralarda üretilen çiçekler,baştaparklarolmak üzere ilçenin muhtelif yerlerinde kullanılarak çehreyi renklendirecek.

 

Daha önce diğer illerden alınan ancak şimdi kendi seramızda yetişen çiçeklerimiz, şehrimize verdiği estetik görünümün yanı sıra, kent ekonomisine de katkı sağlayacak.
 

Açılış töreninde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İpekyolu’nun merkez ilçe olması sebebiyle yeşile ve soluk alma alanlarına çok ihtiyacı olduğunu belirterek, 1.000 metrekarelik alan üzerinde 3 ayrı blok olarak inşa edilen seralarımızda yetişecek bitkilerin kente sağlıklı bir hava ve estetik görünüm kazandıracağını belirtti.

 

Öztürk ayrıca, ilçe genelindeki park hamlelerinin bundan böyle de devam edeceğini belirterek, çok amaçlı olarak planlanan parkların, her yaş grubunun ihtiyaçlarına uygun olarak hayata geçirileceğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler