son dakika haberleri

İpekyolu Belediyesinden yol yapım çalışması

Van’ın İpekyolu Belediyesi, kırsal mahalle yollarına kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu Belediyesinden yol yapım çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.07.2018  10:01:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada; yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına kırsal mahallelerde de sürdürüldüğü belirtildi.

 

Açıklamada, “Merkeze 26 kilometre uzaklıkta olan Irgatlı Mahallesi, 45 kilometre olan Çalımlı Mahallesi ve 48 kilometre olan Ilıkaynak Mahallesi’ndeki kilit taşı çalışmaları ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Bu kapsamda, ekiplerimizce zemin hazırlıkları ve iyileştirilmeleri yapılarak, kenar taşları ile oluk çalışmalarının ardından anılan Irgatlı, Çalımlı ve Ilıkaynak mahallelerinde toplamda 26 bin metrekare kilit taşı döşenerek vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu.

 

Çalışmalar bununla da kalmayarak, Ilıkaynak Mahallesi ile Irgatlı Mahallesi’nde bulunan ilk ve ortaokul bahçelerine de kilit taşı döşeme işlemi uygulanarak yeni öğretim yılında öğrencilerimizin kullanımına hazırlandı. İpekyolu Belediyesi ekipleri, ‘yol medeniyettir’ anlayışı ile kalkınma ve altyapı sorunlarımızı tümden halletmek için uzaklık yakınlık gözetmeksizin tüm imkanlarını seferber edip benzeri çalışmalarına sezon boyunca devam edecektir” denildi. 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler