son dakika haberleri

İsrailliler Netanyahu’yu istifaya çağırıyor

İsrail’de göstericiler, polis tarafından rüşvet almakla suçlanan Binyamin Netanyahu’yu istifaya çağırarak protesto etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İsrailliler Netanyahu’yu istifaya çağırıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.02.2018  23:37:00 eklendi.

İsrail polisi, Binyamin Netanyahu'nun dahil olduğu iki ayrı vaka nedeniyle, hakkında rüşvet, dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanma gerekçesiyle rüşvet soruşturulması açılmasını talep etmişti. Bugün Tel Aviv’de toplanan İsrailli göstericiler suçlamalardan dolayı Başbakan Netanyahu’yu protesto ederek istifaya çağırdı.

 

Tel Aviv Meydanı'nda toplanan yaklaşık 2 bin protestocu, “sahtekar evine git” ve “Suç bakanı” yazılı pankartlar taşıdı. Gösteriye katılan emekli bir müzik öğretmeni, başbakanın derhal istifa etmesi gerektiğini, söyleyerek, “Artık İsrail’in başbakanı olamaz” dedi.


Öte yandan, Çarşamba günü konuya ilişkin yayınlanan bir ankette İsrail'deki seçmenlerin neredeyse yarısının Netanyahu'ya değil polise inandığı ortaya çıktı.


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ise polis tarafından rüşvet almakla suçlanmasına rağmen, İsrail Koalisyon hükümetinin istikrarla görevine devam edeceğini belirterek, "Ben dahil kimsenin bir erken seçim planı yok" ifadelerini kullanmıştı. 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler