son dakika haberleri

İşte ak partiye başvuru yapan isimler!

Mart 2019 seçimleri için fitili ateşleyen Ak Parti, Van’da aday adaylarını kabul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak açıklayan AK Parti’de son gün itibariyle flaş bir uzatma geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İşte ak partiye başvuru yapan isimler!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.11.2018  23:38:00 eklendi.

Mart 2019 seçimleri için fitili ateşleyen Ak Parti, Van’da aday adaylarını kabul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak açıklayan AK Parti’de son gün itibariyle flaş bir uzatma geldi. Bir çok ismin son gün olması hasebiyle yoğun başvuru oluşturduğu dün itibariyle süre 16 Kasım 2018 olarak uzatıldı.


Öte yandan düne kadar olan süreçte büyükşehir ve diğer ilçelere flaş isimler aday adayı olarak başvurusunu yaptı. Şu ana kadar büyükşehir için 4 isim aday adaylığı başvurusu yaparken, başvuruların en çok yoğunlaştığı ilçe ise merkez ilçelerden İpekyolu oldu. İpekyolu ilçesi için dün itibariyle il ve ilçe yönetimlerden bir çok siyasetçi istifasını sunup belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

 

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday adaylık başvuruları başlamasının ardından AK Parti, belediye başkan adayı başvurusu sayısının 8 Kasım itibariyle bin 386 kişi olduğu açıklandı. Van’da dün itibariyle başvurular sürerken  listede yer alan isimler ve başvuru yaptığı ilçeler…


  


ŞEHRİVAN : YUNUS EMRE AYKAÇ/HAMİT KARAKUŞ


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler