son dakika haberleri

İşte Büyükşehir Belediyesi’nin yeni genel sekreteri

8 Ağustos’ta resmi gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İşte Büyükşehir Belediyesi’nin yeni genel sekreteri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.08.2019  18:19:00 eklendi.

8 Ağustos’ta resmi gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan atamalara göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 10 mülki idare amirinin de bu kapsamda yerleri değiştirildi. 13 kaymakam ve 4 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirilirken bunlar arasında Van’da görev yapan 9 kaymakam ve 1 vali yardımcısı da farklı görevlere getirildi. Bu ilçeler arasında bulunan Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli ise Antalya Vali Yardımcılığı’na atanırken Edremit Kaymakamlığına ise Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman atanmıştı.

 

Yapılan iddialara göre Edremit Kaymakamı Türkman, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararların ardından boş kalan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği koltuğuna oturacak. İddialara göre Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği’ne atanmasının ardından geçici bir süreliğine atadığı Salih Allahverdi’den görevi devralacak olan Edremit Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman önümüzdeki süreçte Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürütecek. 

 

 

 

MUHAMMET FUAT TÜRKMAN KİMDİR?

1980 yılında Erzurum'da doğan Türkman ilk ve ortaöğretim tahsilini Erzurum’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Türkman özel sektörde 2 yıl çalıştıktan sonra Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde uzman milli emlak memuru olarak çalıştı.2008 yılında Erzurum kaymakam adayı olarak göreve başladı. 2008 yılında Trabzon Şalpazarı ilçesinde 8 ay geçici görevde bulunan Türkman bir yıl Almanya'da dil eğitimi gördü. 21 Şubat 2011 tarihinden itibaren asaleten Tuzlukçu Kaymakamı olarak göreve başladı.19 Temmuz 2013 tarihinde ise Sinop ili Saraydüzü ilçesine atandı. Türkman, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Bingöl İli Vali Yardımcılığı görevine atandı. 2017 Tarihinde Şemdinli Kaymakamı olarak atanan Türkman buradaki görevinden 8 Ağustos 2019 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Van Edremit Kaymakamı olarak atandı. ŞEHRİVAN ÖZEL-YUNUS EMRE AYKAÇ-ÖMER FARUK TOKTAŞ

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler