son dakika haberleri

Jandarma 5 ayrı ilçede 193 yabancı uyruklu kaçak göçmen yakaladı

Van’ın Saray, Başkale, Gevaş, Tuşba ve Özalp ilçelerinde jandarma ekiplerince göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele faaliyetleri neticesinde 193 yabancı uyruklu kaçak göçmen yakalandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Jandarma 5 ayrı ilçede 193 yabancı uyruklu kaçak göçmen yakaladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.10.2018  13:59:00 eklendi.

 Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Saray ilçesi Karahisar Mahallesinde plakası tespit edilen şüpheli minibüs ile göçmen kaçakçılığı yapılacağı bilgisi alması üzerine harekete geçti.

 

Karahisar Jandarma Karakol Komutanlığı ile KOM Şube Müdürlüğü ekipleri şüpheli minibüsü yakın takibe aldı. Yapılan takip sonucunda yakalanan minibüs içerisinde 38 Afganistan uyruklu göçmenle birlikte 1 organizatör suçüstü yakalandı. 

 

Ayrıca, Van İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı İlçe Jandarma Komutanlıkları ekiplerince; Başkale, Gevaş, Tuşba ve Özalp ilçelerinde de devam eden faaliyetler neticesinde 155 yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 193 yabancı uyruklu göçmen yakalandı. Meydana gelen göçmen kaçakçılığı olaylarına karışan, 4 organizatör gözaltına alınırken, 4 minibüse el konuldu. Yakalanan 193 yabancı uyruklu göçmenlerin ise işlemlerinin bitmesinin ardından Van İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilecek. Tahkikat devam ediyor. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler