son dakika haberleri

Kadın girişimciliğe örnek yatırım

Vanlı Edebiyat Öğretmeni Hale Yörük Esen beklediği atama olmayınca, girişimci olmaya karar verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kadın girişimciliğe örnek yatırım
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.10.2020  13:31:00 eklendi.

 Gölbaşı Caddesi üzerinde Hâreko Butik Mağazasını kuran Yörük Esen, kadın girişimciliğe en önemli örneklerden bir tanesi oldu. Yörük Esen tarafından öz sermaye ile kurulan mağazanın hafta sonu açılışı gerçekleştirildi. Açılışa; Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Üyesi Eren Görsel Görmen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Seyhan Demir ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Bilal Emre Yörük ve davetliler katıldı.


“KADIN GİRİŞİMCİLERİN ARTMASI DİLEĞİYLE”


Açılışta konuşan Van TSO Başkanı Necdet Takva işletmenin hayırlı olmasını dileyerek, “Ya Allah Bismillah diyerek bu hanımeli değilmiş güzide mağazanın açılışını gerçekleştiriyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu mağazanın örnek olmasını ve kadın girişimcilerimizin sayısının artması dileğiyle kurdelemizi kesiyoruz.” Dedi.


ESEN: KADINLAR CESARET ETSİN


İşletme sahibi Hale Yörük Esen’de açılış sonrası şu bilgileri paylaştı: “Ben edebiyat öğretmeniyim. Atama bekliyordum ancak düşük puanlar nedeniyle atanamadım. Hal böyle olunca evde oturmak yerine, boş kalmak yerine bir iş yeri açma kararı aldım. Hem kendim çalışmak ve evimi geçindirmek hem de yanımda kadınlara iş olanağı sağlayabilmek adına böyle bir işe girdim. Kolay bir iş değil. Dışarıdan bakıldığı zaman da hizmet sektörünün zor olduğunu gözle görünüyor zaten. Ancak biz bu yola girdik ve inşallah güzel olacak. Burada kadınlara şu mesajı vermek istiyorum. Kadınlar cesaret etsinler ve girişimciliğe yönelsinler. KOSGEB'den ‘Geleneksel Girişimcilik’ başlığı altında bir destek aldık. Bunun dışındaki tüm sermaye öz sermayemiz.”


İşletme hakkında da bilgiler veren Yörük Esen, “Sadece kadın üzerine olan mağazamız 160 metrekare alan sahip. Van’daki konseptlerden çok daha farklı bir konsepte sahibiz. Aynı şekilde ürünlerimizde farklı dünya markalarından oluşuyor. Buraya gelenler bu farkı daha iyi görecek ve kararını verecektir. Dünya markası ürünler olmasına rağmen fiyatları daha uygun tutmaya çalıştık piyasa şartlarına göre. Her kesimin bütçesine hitap edecek bir mağaza olduğumuzu söyleyebilirim.” Şeklinde konuştu.

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler