son dakika haberleri

Kayseriden Vana gönül köprüsü

Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş başkanlığında ki Kayseri Kültür Gönüllüleri heyeti ile Van’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kayseriden Vana gönül köprüsü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.11.2017  11:04:00 eklendi.

 

 Ziyaretin ilk durağında Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ziyaret edildi. Heyet adına Hayırlı olsun dileklerini ileten Ahmet Taş , Yalçın’a çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalçın, Van’a ve Vanlılara yapacağı hizmetlerin kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini, Van’ın hak ettiği hizmetlere ulaşması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.


Heyet daha sonra Diyanet Vakfı Van şubesine geçti. Burada il müftüsü Nimetullah Arvas tarafından karşılanan heyete Arvas, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Arvas, daha önce Kırşehir’de görev yaptığını ve Kayseri’ye de yabancı olmadığını kadirşinas bir halkının olduğunu dile getirdi. Heyet adına konuşan Mazlum-der Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş ise, bu tür ziyaretlerin halkımızı daha yakından tanıma fırsatı verdiğini ve kaynaşmaya vesile olduğunu söyledi.


Kayseri heyeti daha sonra Sivil Toplum İnisiyatifinin bulunduğu Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma derneğini ziyaret etti. Heyet Burada Dernek başkanı Mahmut Bilici Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, Kayseri Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Karakaş ve diğer STK yöneticiler tarafından karşılandı. Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma derneğinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Bilici, sosyal kültürel ve ilmi konularda özellikle genç nesilden çok umutlu olduklarını ifade etti. Kayseri heyeti ile Van STİ yerel ve ulusal bazda gündemdeki konuları istişare etti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaret toplu fotoğraf çekimin ardından son buldu


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler