son dakika haberleri

Kulağı kesilen yavru köpek tedavi altına alındı

Van’da kulağı kesilen yavru köpek Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kulağı kesilen yavru köpek tedavi altına alındı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.10.2017  09:59:00 eklendi.

 Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri İpekyolu İlçesinde bir sokak köpeğine işkence edildiği ihbarı aldı.

 

İhbar üzerine İpekyolu Belediyesi ile birlikte köpeğin bulunduğu noktaya giden ekipler kulağı kesilmiş köpeği hayvan ambulansıyla Büyükşehir Belediyesine ait bakım ve rehabilitasyon merkezine getirdi. Burada Veteriner hekim Mahmut Erçili tarafından ameliyata alınan yavru köpeğin kulağı yarım saatlik operasyonun ardından tekrar dikildi. Vücudunda morluklar oluşan ve bitkin düşen yavru köpeğin aşıları yapılarak vitamin takviyesinde bulunuldu.


Sokak hayvanlarının korunması adına büyükşehir belediyesi olarak birçok yeniliğe imza attıklarını belirten Veteriner Hekim Mahmut Erçil “Ne yazık ki yavru köpek bilinçsiz vatandaşlar tarafından eziyete uğramış. Biz burada köpeğin tedavisini yaptık. Durumu şimdi iyi iç kulağında sorun yok duyma yetisi var. Yavru köpeği bir süre merkezimizde misafir edeceğiz. İyileştikten sonra tekrar köpeği tekrar aldığımız noktaya bırakacağız’ dedi.

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler