son dakika haberleri

Miniklerin Kur’an-ı Kerim okuma sevinci

Van’ın Edremit İlçe Müftülüğüne bağlı TOKİ Erdemkent Kız Kur'an Kursunda 4-6 yaş grubu minik öğrenciler, okulöncesi öğretim programı kapsamında kısa sürede Kur'an-ı Kerimi okumaya başlamanın sevincini yaşadılar.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Miniklerin Kur’an-ı Kerim okuma sevinci
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.12.2016  11:48:00 eklendi.

 İlçe Müftüsü Seyfullah Aruk'un katılımıyla gerçekleştirilen programa veliler yoğun ilgi gösterdi. Burada bir konuşma yapan Müftü Aruk, Kurs öğreticimiz Büşra Arvas, geleceğimizin teminatı olan minik yavrularımızın bu başarısını taçlandırmak için bir program tertip ederek, bizlerin de sevinçlerine ortak olmamızı istediler.

 

Biz de minik yavrularımızı yalnız bırakamazdık. Nitekim bu yıl 4- 6 yaş grubu sınıflarımıza bir yenisini daha ilave ederek sınıf sayımızı sekize, öğrenci sayımızı da 126’ya çıkardık. 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik dini ve kültürel değerlerin verilmeye başlandığı bu kurslarda, çocuklara yaşlarına uygun eğitim veriliyor. Bu yavrularımıza dini ve milli bayramlar, dini mekânlar, Allah, kitap, peygamber sevgisi, merhamet, yardımlaşma, sabır, doğruluk, adalet gibi çeşitli dini kavramlar, somutlaştırılarak oyunlarla ve etkinliklerle kazandırılmaya çalışılıyor'' dedi.

 

Müftü Aruk, bu kurslarda Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin okutulduğunu dile getirdi. Özellikle 4-6 yaş okulöncesi eğitimini önemsediklerini ifade eden Aruk, bu kursların sorumluluk bilincine sahip nesillerin yetişmesinde etkili olacağını kaydetti. Eğitimden mahrum kalmış bireylerin toplumun geleceğini inşa etmelerinin mümkün olmadığını söyleyen Aruk, Geleceğimiz için hiçbir ayırım gözetmeksizin kadınlarımıza, kızlarımıza, erkek ve kız çocuklarımıza eğitim vermeye devam edeceğiz. Programda emeği geçen kurs öğreticilerine ve programa iştirak eden tüm öğrenci velilerine teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günün devletimiz, milletimiz ve vatanımız için, özellikle yarınlarımız için hayırlar getirmesini Rabbimden temenni ediyorum'' şeklinde konuştu.
 

Yapılan konuşmanın ardından, program çeşitli etkinliklerle sona erdi.


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler