son dakika haberleri

NATO'daki Türkiye skandalının belgesi ortaya çıktı

NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatı sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef haline getirilmesi Ankara'dan büyük tepki çekerken, NATO'dan da özür geldi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
NATO'daki Türkiye skandalının belgesi ortaya çıktı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.11.2017  15:51:00 eklendi.

 24 TV'nin haberine göre, Türkiye kökenli bir Norveç vatandaşı NATO tatbikatının yapıldığı sırada sosyal medya hesaplarını taklit eden bir simülasyonda “RTERDOĞAN” kullanıcı adıyla sahte hesap açtı.Açılan o sahte hesaptan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı NATO düşmanıymış gibi gösteren paylaşımlar yaptı. Yapılan paylaşımlarda sahte hesabın sahibi NATO'yu zarara uğratan anlaşmalar yapıldığını yazdı.


TÜRK SUBAYLAR ANKARA'YA BİLDİRDİ


Yaşanan bu skandalı da tatbikatta görevli Türk Subaylar ortaya çıkardı. Türk Subaylar düşmanca mesaja cevaben söyle yazdılar;


“Bu yalan haberdir! Türkiye onlarca yıldır NATO'nun güvenilir ve sadık bir partneridir. Böyle bir anlaşma yapılmadı. RTERDOĞAN hesabı sahtedir. Lütfen bu hesabı mümkün olan en kısa sürede kapatınız!”


Açılan sahte RTERDOĞAN hesabından paylaşılan sadece bu da değildi. Bu hesaptan NATO'yu kötüleyen başka bir görsel daha paylaşıldı.


NATO'DAN ÖZÜR MEKTUBU


Skandala sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin Norveç'teki tatbikatta bulunan 40 askerini de geri çektiğini belirtmişti. Norveçte'ki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı. NATO'dan yapılan açıklamada, Erdoğan'ı hedef tablosuna koyan subayın ordudan atıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, Atatürk fotoğrafını da görevli teknisyenin seçtiği ifade edildi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, tatbikat skandalı nedeniyle Türkiye'den özür diledi.

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler