son dakika haberleri

Özalp’ta okul kantinleri denetlendi

Özalp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri ile beraber ilçede bulunan okulların kantinlerini denetledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp’ta okul kantinleri denetlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.09.2019  14:03:00 eklendi.

2019-2020 Eğitim-öğretim yılı ders zilinin çalmasının ardından Özalp  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini mercek altına aldı.

 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki  okulları dolaşarak denetimlerde bulundu. Denetimlerde ciddi bir sorunla karşılaşılmazken, özellikle okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için işletmecilere uyarılarda bulunuldu. Gıda maddelerinin son tüketim tarihine, hijyen kurallarına uyulup-uyulmadığına, çalıştırma ruhsatları bulunup-bulunmadığına bakıldığı denetimlerde, zabıta müdürlüğü ekipleri, genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunu da titizlikle inceledi.

 

 

 

Zabıta ekipleri, yaptığı denetimlerde, okul kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında da bilgiler verdi. Zabıta müdürlüğü ekipleri, denetimlerin ve işletmecileri bilgilendirme çalışmalarının periyodik aralıklarla süreceği belirtildi.


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler