son dakika haberleri

Özalp Belediyesi ilçede anket çalışması gerçekleştiriyor

Özalp Belediyesi önümüzdeki beş yıl boyunca yapacağı hizmetlerin önceliklerini belirlemek için Stratejik Plan hazırlıklarını sürdürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp Belediyesi ilçede anket çalışması gerçekleştiriyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.09.2019  14:31:00 eklendi.

Dört yıllık yönetim  sürecine halkın katılımını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıların ve kadına dönük saha araştırmasının  ardından belirlediği pilot mahallelerde  yaptığı  anketlerle halkın  belediyecilik hizmetlerine  dönük  görüşlerini alıyor.


Özalp Belediyesi  2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Plan çalışmalarında sona doğru geldi. Çalışma kapsamında yapılan kamuoyu araştırmalarının yanı sıra  ilçedeki STK ve esnaflarla da bir araya geldi. Daha evvel bir dizi ziyaret  gerçekleştiren  Belediye son olarak ilçeye bağlı mahallelerde ev ev gezerek  yüz yüze görüşme yöntemiyle anket çalışması gerçekleştiriyor. Belirlenen Pilot mahalleleri  kapsayacak çalışma dahilinde mahalleliye belediye hizmetleri ve faaliyetleri hakkında bir takım sorular soruluyor. 

 


 

‘Halkın talepleri esastır’

Halka verilecek hizmetlerin halkın istek ve talepleri doğrultusunda olması gerektiğini belirten Belediye Eş Başkanları Dilan Örenci ve Yakup Almaç:''Amacımız halkımıza elimizdeki imkanları etkin, ekonomik ve verimli kullanarak en iyi hizmeti sunmaktır. Bu çalışmaları yürütürken kurum ve kuruluşlar ile halkımızın görüşlerini almayı önemsiyoruz. Halkın talepleri doğrultusunda yatırım ve hizmetlerimizi planlamayı hedefliyoruz. Süreci halkımızla birlikte planladığımızda hizmetlerin daha tatmin edici olacağını ve hedefine ulaşacağına inanıyoruz. Bu nedenle yapılan toplantı ve yazılı görüş alma süreçlerine anket çalışmasını ekledik'' açıklamasında bulundu.


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler