son dakika haberleri

Özalp Belediyesi ile Tümbel-Sen sözleşme imzaladı

Özalp Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp Belediyesi ile Tümbel-Sen sözleşme imzaladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.09.2019  11:54:00 eklendi.

Belediye meclis salonunda gerçekleşen imza törenine Özalp Belediyesi eş başkanları Dilan Örenci ve Yakup Almaç, Belediye Başkan Yardımcısı Turan Sarıgül, Tüm Bel-Sen Van Şubesi TİS ve Hukuk sekreteri İbrahim Özkan ve belediye personeli katıldı.


Karşılıklı imzalar atıldıktan sonra belediye yönetimine teşekkür ederek  konuşmasına başlayan sendikanın  Van Şubesi TİS ve Hukuk sekreteri İbrahim Özkan sözleşmenin sağlanmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Emeği geçen her arkadaşımıza çok çok teşekkür ediyorum. Şube yöneticilerine, eşbaşkanlarımıza, belediyede emeği geçen diğer arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Emekçilerin verdiği emeklerin her zaman korunması lazım.” diye konuştu.

 

 

 

‘’ Emek ve Emekçiler için sokağa çıktık ‘’

Ardından konuşan Belediye Eşbaşkanı Yakup Almaç ,temel ilkelerinin emek ve emekçiyi korumak olduğunu söyledi. Almaç "Türkiye’nin her yerindeki güvencesi veya Sözleşmesi olmayan  tüm emekçiler için sokağa çıkmışken, onlar için mücadele ediyorken kendi personelimize sendikal haklarını vermemek için bir çelişki olacaktı. Öte yandan personelin de bu yönlü bir talebi vardı yerine getirmek istedik. Belediye emekçilerimizle el ele vererek daha çok çalışarak daha çok üreteceğiz.’’ İfadelerini kullandı. Belediye eş başkanı Dilan Örenci de Sendika temsilcilerine teşekkür ederek sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını umduklarını belirtti.

 

Son olarak konuşan belediye personeli ise eş başkanlara ve sendika temsilcilerine teşekkür ettiği konuşmasında kimsenin işini aksatmayacağını ve tam aksine işine dört elle sarılacağını söyledi.  


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler