son dakika haberleri

Petrol çalarken boru hattını patlattılar

Osmaniye'de Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi'ne (BOTAŞ) ait Irak -Türkiye Ham Petrol Boru Hattı'nı delip vana yuvasını açmaya çalışan hırsızlar olay yerinden kaçınca, tonlarca ham petrol ekili tarlalara ve dere yatağına aktı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Petrol çalarken boru hattını patlattılar
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.04.2018  18:04:00 eklendi.

 Merkeze bağlı Aslanlı Mahallesi'nden geçen boru hattından ham petrol çalmak için vana yuvasını açmak isteyen hırsızlar, vatandaşlar tarafından fark edildi. Paniğe kapılan hırsızlar olay yerinden kaçınca, tonlarca ham petrol ekili tarlalara ve dere yatağına aktı. 


Durumun bildirilmesi üzerine güvenlik önlemi alan polis ekipleri, BOTAŞ yetkililerine haber verdi. Bölgede yapılan incelemede, iki adet akü, matkap, vana, kürek ve kazma ele geçirildi.

 

Boru hattından boşalan akaryakıt, ekinlerin haricinde bazı canlılara da zarar verirken, teknik ekipler tarafından yapılan çalışma sonrasında, boru hattı üzerinde açılan delik kapatıldı. Polis hırsızlık olayını gerçekleştirmek isteyen kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. 


Bölgede çiftçilikle uğraşan Mehmet Çelik ise daha önce iki defa daha boru hattından hırsızlık olayının meydana geldiğini, boşa akan petrolün uzun yıllar toprakta verim kaybına neden olduğunu söyledi.  


Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler