son dakika haberleri

Prens Selman televizyon kanalı açmak için harekete geçti

Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinde oynadığı rol tartışılan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın yeni bir medya kurmak için harekete geçtiği iddia edildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Prens Selman televizyon kanalı açmak için harekete geçti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.02.2019  12:13:00 eklendi.

 Suudi Arabistan Krallığı, Cuma günü yayınlanan bir rapora göre Kanadalı film ve Tv programcısı Shane Smith'den sempatik bir medya imparatorluğu kurma yardımını istedi.


Veliaht Prens Muhammed bin Salman, teklifi görüşmek üzere geçen Ağustos ayında Kızıldeniz'deki bir yatta Kanadalı Medya Genel Müdür Yardımcısı Shane Smith ile bir araya geldi.


KAŞIKÇI CİNAYETİ SEKTEYE UĞRATTI

Toplantı esnasında Prens Bin Salman, Shane Smith'den Katar'ın El-Cezire medya şirketi de dahil olmak üzere Suudi Arabistan'ın bölgesel rakipleriyle rekabet edebilecek medya şirketleri geliştirmesini istedi.


Ancak bu çaba, 2018 Ekim ayında Washington Post köşe yazarı Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da katledilmesi ile tamamen çöktü. Shane Smith ile olası bir ortak girişim hakkında yapılan görüşmeler o zamandan beri durdu ve ilerlemesi pek mümkün görünmüyor.


Shane Smith son olarak The Wall Street Journal'a Suudi Arabistan'da reform konusunda belgeseller hazırlamak için Suudi Araştırma ve Pazarlama Grubu ile olan anlaşmasını gözden geçirdiğini ifade etti.


Fakat Veliaht Prens Muhammed bin Salman'in yeni medya için hayali bitmiş değil, Selman şimdi İngiltere'de bulunan medya yöneticileri ile temaslarını sürdürüyor.


  

Kaynak: The Wall Street Journal

Timetürk Çeviri

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler