son dakika haberleri

Rusya'dan ABD'ye silah uyarısı: Sonuçları akıl almaz olur

Rusya BM temsilcisi Vasily Nebenzya, ABD’nin silahlanma kontrol sistemini yıkması halinde bunun öngörülemez sonuçları olacağı konusunda uyardı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Rusya'dan ABD'ye silah uyarısı: Sonuçları akıl almaz olur
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.02.2019  12:08:00 eklendi.

 Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vasily Nebenzya, silahlanma kontrol siteminin ABD tarafından yıkıma uğratılmasının tahmin edilemez sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.


Tass Haber Ajansı Nebenzya'nın bir röportajında sarfettiği, "Silahsızlanma sahasında neler olduğuna bakın. Amerikalılar silahlanma kontrol sistemini tamamıyla bertaraf etme eğilimindeler ki bu kesinlikle öngörülemez bir senaryoya dönebilir” şeklindeki ifadelerine yer verdi.


"SONUÇLARINA AKIL ALMAZ OLUR"


Bm Temsilcisi, Washington'un “silahlarının denetimsizce güçlendirilmesine” çalıştığını ifade ederek umulmadık bir çatışma tehdidini arttırdığını beyan etti.


Nebenzya, "Bunun nasıl sonuçlanacağı hayli akıl almaz” dedi.


  

Diplomata göre dünya halen Soğuk Savaş döneminden kaynaklanan anlaşmazlıklarla karşı karşıya Batı'yı hayal kırıklığına uğratan ana nedenlerden biri ise Rusya'nın bağımsız bir dış politika uygulaması.


Nebenzya, "1990'larda oladuğu gibi Kremlin'e arka kapıdan girerek bizim nasıl davaranmamız ve ne yapmamız gerektiği emrini veremezler” şeklinde konuştu.
Kaynak: people.cn 

Timetürk Çeviri

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler