son dakika haberleri

Şişen cep telefonu bataryası patladı

Sivas'ta şişen cep telefonu bataryası tamir için getirildiği dükkanda patladı. Patlama anı iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Şişen cep telefonu bataryası patladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.06.2018  11:24:00 eklendi.

Olay, Atatürk Caddesi üzerindeki bir cep telefonu satışı ve tamiri yapan dükkanda meydana geldi. Cep telefonunun bataryası şişen müşteri, telefonun bataryasını değiştirmek için cep telefonu tamircisi İsmail Bayat'a getirdi. Telefondan çıkarılan batarya tezgahın üzerindeyken bir anda patlayarak alev aldı. Telefon tamircisi Bayat alev alan bataryayı eline alarak dükkandan dışarı çıkardı. Bataryanın patlaması ve yaşanan panik iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. 


Telefon tamircisi İsmail Bayat, "Müşterimiz bataryanın şişmesiyle geldi. Bataryanın değiştirilmesini istedi, bataryayı biz telefondan çıkardık. Bataryayı çıkardıktan sonra tezgahın üzerine koyduk ve alev aldı birden. Batarya çok fazla şişmiş. İnsanların dikkat etmesi gerekiyor, çünkü farklı sonuçlar da ortaya çıkabilirdi" dedi.

 

İnsanların bataryalarına dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Bayat, "Şarj sürelerine dikkat edilmeli. Burada bir deneyim olduğu için şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ama farklı sonuçlarda da olabilirdi. Elimizdeyken patlasa kişiye zarar verebilirdi. Olayda herhangi bir zarar görmedik daha önce başımıza geldiğinden dolayı tedbirli davrandık. Bataryayı da hemen dışarıya çıkardık" diye konuştu.  


 


Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler