son dakika haberleri

HDP'li Buldan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam yanıtı

İktidarın cesaretten korktuğunu söyleyen HDP’li Buldan, Demirtaş’ı idam etmek senin boyunu da çapını da aşar dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
HDP'li Buldan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam yanıtı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.06.2018  09:59:00 eklendi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan , Gaziantep’te miting düzenledi. Şehitkamil ilçesine bağlı Gazikent Mahallesi’nde DBP Şehitkamil İlçe Örgütü binası önünde yurttaşlara seslenen Buldan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kocaeli mitinginde tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş hakkında konuşurken AKP’lilerden yükselen “İdam” sloganları üzerine “Parlamento bunlarla ilgili kararı bana gönderseydi ben çoktan onaylardım” demesini eleştirdi.


Buldan, “Demirtaş’ın cesaretinden korkuyorlar. Onun için idam meselesini gündeme getiriyorlar. Recep Bey’e şunu söylemek isteriz; Selahattin Demirtaş’ı ya da bir başka Kürdü idam etmek senin boyunu da, çapını da aşar” dedi. AKP’nin Türkiye’ye bir umut vaat etmediğini vurgulayan Buldan, “İdamı gündeme getirecek kadar siyasetten yoksun bir iktidar partisi var. Geçmişte bu ülke idamları gördü. O tarihler Türkiye tarihinde kara bir leke olarak anıldı. Şimdi aynı konuyu gündeme getirenler şunu bilsin ki Türkiye halkları idama asla onay vermeyecek” ifadelerini kullandı. Buldan, sözlerine şöyle devam etti: “Selahattin Demirtaş için eli kanlı diyorlar, oysa Demirtaş’ın eli barış elidir.


Keşke bir gün Selahattin Demirtaş’ın elini tutma zahmetine katlanmış olsaydılar. Bizi siyasetin dışına atmaya çalıştılar. Ama biz her şeye rağmen barışın, insan haklarının, adaletin bu coğrafyada hakim olacağına inancımızı yitirmedik.


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler