son dakika haberleri

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Van’da Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği tarafından, Sıhke Gölü civarında bulunan hayvan barınağı çevresinde sokak hayvanlarını besleme ve bakım etkinliği düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Sokak Hayvanları Unutulmadı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.05.2019  13:38:00 eklendi.

Etkinliğe İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği aktivistleri katıldı.


Hayvan barınağının fiziki ve çevre şartlarını inceleyen Eş Başkan Yacan, barınağı yeniden düzenleyerek sokak hayvanlarının daha iyi bir ortamda tedavi, bakım ve beslenmelerinin sağlanacağını dile getirdi. Ayrıca sokak hayvanlarına ilişkin hassas olduklarının da altını çizen Yacan, sokakta bizimle beraber yaşayan hayvanların haklarını korumak için belediye olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.


Öte yandan Sıhke Gölü çevresinin kirliliğine de dikkat çeken Yacan, gerekli araştırmaların ardından Van büyükşehir Belediyesi ile koordinasyon içerisinde buradaki sorunları çözeceklerini kaydetti. Etkinlik çerçevesinde hayvanların beslenme ve sağlık bakımları yapıldıktan sonra aşılama gerçekleştirildi. Sağlık durum kötü olan hayvanlar ise tedavi için Van Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler