son dakika haberleri

Suruç Ailelerinden Eş Başkanlara Tebrik Ziyareti

İpekyolu Belediye Eş Başkanlarına tebrik ziyaretinde bulunan ‘Suruç Aileleri İnisiyatifi’ katliamın yıldönümü vesilesi ile ilçede bir dizi etkinlik düzenlenmesini talep etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Suruç Ailelerinden Eş Başkanlara Tebrik Ziyareti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.07.2019  13:54:00 eklendi.

Urfa’ın Suruç İlçesinde 20 Temmuz 2015’te Kobanê’li çocuklara oyuncak götürmek bir araya gelen çoğunluğu üniversite öğrencisi 33 genç DAIŞ tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti. Yaşanan katliamdan sonra yaşamını yitirenlerin aileleri ve saldırıdan yaralı olarak kurtulanların kurduğu ‘Suruç Aileleri İnisiyatifi’ İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan’ı makamında ziyaret ederek, tebrik etti.


Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette, inisiyatif üyeleri katliamın yıldönümü münasebeti ile Eş Başkan Yacan’a ilçede düzenlenmesini istedikleri etkinliklere ilişkin bir talep mektubu ilettiler.


İnisiyatif tarafından Eş Başkan Yacan’a sunulan mektup şöyle: “Bizler Suruç Aileleri, yaralı ve tanıklar olarak Belediye’yi kazanmanızı yürekten tebrik ediyoruz. En içten dayanışma duygularımızı sunuyoruz. Bildiğiniz gibi 20.07.2015 Tarihinde Urfa’nın Suruç ilçesinde bu topraklarda yaşanan en kanlı katliamlardan biri yaşandı. Yaşanan katliamda çoğu üniversite öğrencisi 33 çocuğumuz, annemiz, babamız, arkadaşımız kısacası en sevdiklerimizi bizden ayırdı. Yüzlerce arkadaşımız yaralandı. Biz Suruç Aileleri İnisiyatifi olarak yitirdiğimiz 33 Düş yolcusunu unutturmamak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında belediye eş başkanlığınızın ve meclis üyelerinizin değerlendirmesi için taleplerimizi iletmek istiyoruz. Varsa belediye kütüphanesine Suruç Şehitlerimizden birinin adının verilmesi. Belediye bünyesinde kütüphane yoksa 33 Düş Yolcusu adına bir kütüphane kurulması, Belediyeniz sınırları içinde bulunan sokak veya meydanlardan birine Şehitlerimizden birinin adının verilmesi, Belediye sınırlarınız içerisinde hatıra ormanı oluşturup, her bir ağaca 33 Düş Yolcusunun adlarının verilmesini, Katliamın yaşandığı 20 Temmuz’a yakın bir tarihte belediyenizce çocuklara oyuncak dağıtımının organize edilmesini, Katliamın yıl dönümü olan her 20 Temmuz’da belediyenin sosyal medyasında o günün anısına haber yapılmasını talep ediyoruz. Göstereceğiniz duyarlıktan dolayı Suruç aileleri olarak şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarınızdan üstün başarılar diliyoruz.”

Ziyaret sonrasında Eş Başkan Yacan ve inisiyatif üyeleri beraber fotoğraf çektirdiler.


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler