son dakika haberleri

Van’a kar, balıkçı ve sakatatçıya müşteri yağdı!

Van’da iki haftadır aralıklarla yağan kar, en fazla balıkçı esnafını ve sakatatçıları sevindirdi. Bazı esnaflar, Van’a kar, bize de müşteri yağdı dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’a kar, balıkçı ve sakatatçıya müşteri yağdı!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.02.2020  11:52:00 eklendi.

Balık ve sakatatın en fazla tüketildiği mevsim olan kış mevsimi bu sene de Van esnafının yüzünü güldürdü. İki haftadır aralıklarla yağan kar yağışı ile son yılların en çetin kışını yaşayan Vanlılar, et tüketimi için daha çok balıkçı ve sakatatçı esnafını tercih etti.

 

Vangölü Balıkçılık çalışanları, işyerinde son günlerde yoğun bir müşteri akışı olduğunu söyledi. Çalışanlar, müşterilerin hem ucuz hem daha taze ve lezzetli olduğu için Van Balığını tercih ettiklerini ifade etti. Akköprü Mahallesinde bulunan Sakatatçılar Çarşısı esnafı da bu kış müşteriden gelen talepten memnun.

 

İşlerinin nasıl düzeldiğini anlatmaya çalışan bazı esnaflar, “Bu sene Van’a kar, bize de müşteri yağdı. İnşallah müşterimiz hep böyle gelmeye devam eder” dediler. Çarşı esnafının en büyük şikâyeti ise, sokak aralarındaki iş yerlerinde satış yapan sakatatçılar. Sakatatçılar, bu gibi satış yapan sakatatçıların da Çarşı’ya yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 


Prestij Haber: Adil HARMANCI 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler