son dakika haberleri

Van’da bu mahalleye 2 yıldır su gitmiyor!

Eski Edremit Mahallesi sakinleri suya kavuşacakları günü bekliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da bu mahalleye 2 yıldır su gitmiyor!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.09.2019  15:09:00 eklendi.

Şabaniye Eski Edremit Mahallesi sakinleri 2 yılı aşkın bir süredir Van Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından mahallelerine su tesisatının çekilmesi için alt yapının oluşturulduğunu fakat çalışmaların yarım bırakılarak 2 senedir mahalle sakinlerinin plastik su tanklarından elde ettikleri suyu kullandıklarını belirttiler.

 

Şehrivan Gazetesi'nin haberine göre: Su boruları için gerekli kanal kazılarının yapıldığını fakat 2 yıldır suyun çekilmediğini belirten mahalle sakinleri plastik depolardan elde ettikleri yosunlu suyu kullanmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler. 


VASKİ kapısını mahalle sakinleri olarak defalarca çaldıklarını dile getiren fakat buna rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Sercan Çelik isimli vatandaş “Eski Edremit Mahallesi sakinleri olarak 2 yıldır perişan haldeyiz. Kanal kazılmış fakat çalışmalar tamamlanmadığı için 2 yıldır plastik varillere doldurulan evlerin önündeki suları kullanıyoruz. Sular bu bidonların içinde yosun bağlamış durumda fakat bizim başka kullanacak suyumuz yok. Kendi kızım 10 gündür bu yosunlu su yüzünden boğaz enfeksiyonu kapmış durumda. Bizim bu sesimize kulak verilmesini bu mahalleye de artık su verilmesini istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

 


 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler