son dakika haberleri

Van Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları koro kurdu

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki personel ve öğretmenlerin kurduğu koro çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları koro kurdu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.11.2018  10:41:00 eklendi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları; moral ve motivasyonu artırmak, personel ve öğretmenlerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla Türk halk müziği korosu kurdu. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan personeller, okullarda görev yapan öğretmenler, okul müdürleri ve okullarda çalışan personellerin katılımıyla oluşturulan koru, bütün dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. 

Farklı birimlerde çalışanların bir araya geldiği, bir aile ortamının oluştuğu koro, hem stres attırıyor, hem müzik faaliyeti icra ediyor. Koro, 24 Kasım Öğretmen Günü etkinlikleri çerçevesinde 26 Kasım tarihinde Van’da verecekleri ilk konser için provalarını aralıksız sürdürüyor. 


“Hedefimiz iyi bir konser vermek” 

Koro Şefi Serkan Karakurt, milli eğitim çalışanları olarak hem iş yorgunluğu hem de müzik faaliyeti yapmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Korumuzun kurulmasında başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke ile Şube Müdürümüz Şakir Sığınç’ın büyük destekleri oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İlk başta amatörce başlamıştık. Sonra baktık ki katılım iyi, arkadaşlarımızın bu konuda yetenekleri var. Bunu en güzel şekilde değerlendirmeye karar verdik. Şimdiki hedefimiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü onuruna iyi bir konser vermek. Bunun için de çalışmaya devam ediyoruz. Burada haftanın yorgunluğunu atıyoruz ve burası bir aile ortamı gibi oldu. Çalışmalarımız gayet keyifli geçiyor” dedi. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler