son dakika haberleri

Van Tarım İl Müdürlüğü Gıda denetim seferberliği başlattı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak yürütülen gıda denetim seferberliği kapsamında, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Van’da kent genelinde süt ve süt ürünleri imal eden işletmelerde kapsamlı denetimler yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Tarım İl Müdürlüğü Gıda denetim seferberliği başlattı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.02.2020  15:36:00 eklendi.

 Van’da ürün güvenliğinin sağlanması ve tüketicinin korunması amacıyla 17-22 Şubat tarihlerinde her gün bir ürün grubunu kapsayacak şekilde denetimler yapılacak. Tarım ve orman Bakanlığının ülke genelinde başlattığı ürün bazlı gıda denetimi kapsamında Van’daki süt ve süt ürünleri imal eden iş yerlerine denetim yapıldı. Yaklaşık 10 denetim personeli ile birlikte iş yerleri denetlenip, imal edilen ürünlerden numune alındı. Van İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, şartları uygun olmayan firmalara cezai işlem uygulanacağını belirtti.


İl genelinde denetimlerde bulunduklarını belirten Görentaş, "Sayın bakanımızın liderliğinde, Vanlıların sağlıklı ve temiz ürünlere ulaşmasını sağlamak için çok ciddi denetimler yapıyoruz. Bugün süt ve süt ürünleri ile ilgili denetimlerimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde de diğer gıda üreten firmaları birer birer ziyaret ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz“ dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ÖzHaberci Gazetesi  - Murat Çurku

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler