son dakika haberleri

Van YYܒde Sağlıklı Dijital Alışkanlıklar semineri

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde bireysel ve ebeveynlere yönelik Sağlıklı Dijital Alışkanlıklar konulu bir seminer düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van YYܒde Sağlıklı Dijital Alışkanlıklar semineri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.11.2019  20:17:00 eklendi.

 Van YYÜ ve Dijital Denge Derneği işbirliğiyle Cengiz Andiç Kültür Merkezinde ebeveynler, "Dengeli Dijitalleşme" konusu hakkında bilgilendirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seminerde bir konuşma yapan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, öğrencilerin girişimcilik ruhlarının gelişmesi ve eğitim öğretim faaliyetlerinin dışında farklı deneyimler kazanmaları amacıyla şu ana kadar çok sayıda etkinlik düzenlediklerini anımsattı. Rektör Şevli, “Önce hayat sonra teknoloji’ sloganında olduğu gibi o dengeyi kurmak çok önemlidir. Bölgemizde çok sayıda intihar vakaları yaşanmaktadır. Madde bağımlılığı da çok fazla yaşanmaya başlandı. Üniversite olarak hem öğrencilerimizi hem şehrimizin gençlerini bu tehlikeden kurumak zorundayız. Ebeveynler olarak bu konuda elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu anlamda çocuklarımızı dijital saldırılardan korumamız gerekiyor” dedi.

 

Program, Dijital Denge Derneği Kurucusu Tuğba Şengül’ün verdiği seminerle son buldu. Programa Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez, akademisyenler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler