son dakika haberleri

Vanlı güreşçiler isimlerini Türkiye finaline yazdırdılar

Vanlı güreşçiler Muş’tan kazandıkları dereceler ile isimlerini Türkiye finaline yazdırdılar.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı güreşçiler isimlerini Türkiye finaline yazdırdılar
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.02.2020  15:08:00 eklendi.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 faaliyet programında yer alan ve Muş’ta yapılan Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Güzin Dinçkök Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alt yapı öğrencileri kazandıkları 1 Birincilik, 1 İkincilik ve 2 Üçüncülük derecesi ile Türkiye Finaline gitmeye hak kazandılar.

 

 

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Muş’ta yapılan 14 ilden 104 sporcunun katılımı ile birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Van’dan katılım sağlayan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alt yapı güreşçileri ezeli rakiplerini minderde mağlup ederek farklı kategorilerde ilimize 1 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük madalyası kazandırdılar.

 

Muş Spor Salonunda 14 ilden 104 sporcunun mindere çıkarak rakipleri, ile kıyasıya mücadelelerin sergilendiği Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Güzin Dinçkök Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alt yapı öğrencilerinden Arda Kaan Genç Birinci, Deniz Zengin İkinci, Şahin Erginoğuz ve Nakşi Yörgüç ise üçüncülük madalyasının sahibi olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar.

 

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Cahit Cevizci yaptığı açıklamasında şu konuşmalara yer verdi; “Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, Muş ilimizin ev sahipliğini yaptığı ve 14 ilden 104 güreşçimizin minderde ter döktüğü, Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına bizlerde ilimiz adına Yavuz Selim Ortaokulu, Güzin Dinçkök Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulumuzda okuyan 7 sporcumuz ile katılım sağladık.

 

Güreşçilerimiz çıktıkları minderden rakiplerini mağlup ederek ilimize 1 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük madalyası kazandırdılar. İlimiz adına böyle güzel başarılara imza atarak bizlere bu mutluluğu yaşatan güreşçimizi bir kez daha tebrik ediyoruz.

 

Sporcularıyla gurur duyduklarını belirterek sporcularının disiplin içerisinde antrenmanlara eksiksiz katıldıklarını vurgulayan Güreş Antrenörü Cahit Cevizci, ileriki tarihlerde yapılacak olan, Türkiye Finallerinde daha iyi dereceler elde edeceklerine inandıklarını belirtti. Katıldığımız yarışmalarda bizlerden destekleri esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler