son dakika haberleri

VASKİ'de ÖHD üyesi üç avukat istifa etti

Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ Genel Müdürlüğü’nde denetçi olarak görev yapan ÖHD üyesi üç avukat, kayyum atanması üzerine görevlerinden istifa etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VASKİ'de  ÖHD üyesi üç avukat istifa etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.08.2019  00:06:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kayyum atanmasının ardından belediyeye bağlı Van Su ve Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Genel Müdürlüğü’nde denetçi olarak görev yapan Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi üç avukat görevlerinden istifa etti. 

 

Avukatlar Cahit Ertan, Medeni Gür ve Sevda Aydın, halkın iradesine yapılan bu saygısızlığı kabul etmediklerini söyleyerek görevlerinden istifa etti. 

 

‘KAYYUMU VİCDANEN KABUL ETMİYORUZ’

Avukatların VASKİ Genel Müdürlüğü’ne verdikleri istifa dilekçelerinde şu ifadeler yer aldı: 

 

“Hukuka aykırı bir şekilde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kayyum atanmıştır. Yapılan bu idari işlem hukuka ve teamüllere aykırıdır. Kayyum ataması toplumda vicdanı rahatsızlık yaratmış, aynı vicdanı rahatsızlık tarafımızda da hissedilmektedir. Hiçbir izahı ve elle tutulur yani olmayan, temelden ve dayanaktan yoksun, soysuz politikalarla yapılan kayyum atamasını, vicdanen kabul etmem mümkün değildir. Hukukçu olarak uygulanan bu keyfi davranış nedeniyle, getirilmiş olduğumuz görevlerimden istifa etmeyi ahlaki ve etik bir sorumluluk olarak görüyorum.”


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler