MEB'den 'yüz yüze eğitim' adımı
emineller-faturavizyon

MEB'den 'yüz yüze eğitim' adımı

Yeni eğitim öğretim yılında okullarda yüz yüze eğitimin başlaması planlanırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli bir adım geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtasıyla okullara gönderilen yazıda, öğretmenlerin aşı durumunun takip edilmesi ve listelenmesi istendi.

Abone Ol

2021-08-13 00:35:26 | Son Güncelleme : 2021-10-26 11:49:22

MEB'den 'yüz yüze eğitim' adımı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni eğitim öğretim yılında okulların yüz yüze eğitim ile açılacağını açıkladı. Bakanlıkların okulların açılması yönündeki tutumunun ardından, bu yönde çalışmalar da başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla okullara yazı gönderilerek öğretmenlerin aşı durumu soruldu. Yazıda, görevli öğretmenlerin aşı durumunun takip edilmesi ve listelenmesini istendi. 

'LÜKSÜMÜZ YOKTUR'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer görevi devralırken yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin başlayacağı sinyallerini vermiş, "Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur" demişti. 

'KESİNLİKLE MÜMKÜN DEĞİLDİR'

Dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yüz yüze eğitim için tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, "En net ve yüksek sesle ifade etmek isterim ki tüm okullarımız zamanında açılacak. Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz kesinlikle mümkün değildir" ifadelerini kullanmıştı.

  • Etiketler : MEB EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİM PERSONEL KORONAVİRÜS AŞISI KORONAVİRÜS VAKA SAYISI korona virüs
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER