Güz Dönemi ara sınavları sona erdi
emineller-faturavizyon

Güz Dönemi ara sınavları sona erdi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi ara sınavları, 27-28 Kasım tarihlerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Abone Ol

2021-11-30 23:42:05 | Son Güncelleme : 2022-01-27 08:10:10

Güz Dönemi ara sınavları sona erdi

Yaklaşık olarak 1 milyon 150 bin öğrencinin katıldığı sınavlar, Türkiye'de 81 il, 29 ilçe ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Lefkoşa olmak üzere 111 sınav merkezinde 4 oturumda gerçekleştirildi.

Pandemi önlemlerine titizlikle dikkat edilen sınavlarda öğrenciler, HES kodu kontrolü sonrasında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde sınav salonuna alındı. Öğrencilerin ihtiyaç duyması halinde kullanabilmeleri için sınav salonu girişlerinde maske ve dezenfektana yer verildi. Bina girişinde üst araması yapan görevlilerin yanı sıra Covid-19 pozitif veya temaslı öğrenciler için ayrılan yedek salonlarda görev alacak kişiler için de binalara tulum, siperlik, eldiven, maske gibi koruyucu malzemeler sağlandı. Sınav öncesinde alınan önlemler, sınav esnasında ve sonrasında da devam etti. Covid-19 testi pozitif olan veya teması bulunan öğrenciler, kendilerine tahsis edilmiş ayrı salonlarda sınavlarına girdi.

  • Etiketler : AÇIKÖĞRETİM SINAV BASIN AÇIKLAMASI GÜNCEL EĞİTİM EĞİTİM-ÖĞRETİM
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER