VATSO Derneği'nden Seçim Açıklaması!
VANNE FUAR

VATSO Derneği'nden Seçim Açıklaması!

Van Ticaret ve Sanayi İş İnsanları Derneği yönetimi, ticaret ve sanayi odası seçimleriyle ilgili açıklama yaptı.

Abone Ol

2021-09-15 01:46:19 | Son Güncelleme : 2021-09-19 07:21:58

VATSO Derneği'nden Seçim Açıklaması!

Açıklamada: "VATSO olarak sahada yaptığımız geniş bir araştırma sonucu Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına İş İnsanı Zahir KANDAŞOĞLU'NU aday gösterme kararını almış bulunuyoruz.

Adayımızı açıkladığımız günden bu yana Van İş Dünyası ve Van Kamuoyundan ciddi şekilde olumlu dönüşler almaktayız. Bu olumlu hava bizleri Van'ın geleceği adına mutlu ediyor.

Van'ın geçmişi ve geleceğinde önemli role sahip böylesi bir kurumu iyi niyetli ve işin ehli olan insanlar tarafında yönetilmesini hayati bir mesele olarak görüyoruz.

Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız.

İş insanları kentlerin öncü insanlarıdır. Her zaman hayatın içinde olan insanlardır. Kenti değiştirecek, dönüştürecek ve geliştirecek onlardır.

İş insanlarını bir araya getiren oda kent için çok önemli görev ifa etmektedir. Maalesef son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında birileri bu önemin ya farkında değil ya da işlerine gelmemektedir.

Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır.

Bizler VATSO olarak kentimizin her türlü sorunu konuşmak, gündemde tutmak ve iç dinamikleri harekete geçirmek, kısacası çalıştırmak istiyoruz.

Biz bunlarla uğraşırken, Oda yönetiminde yer alan bir kısım insanlar ve oda genel sekreterinin kendilerine göre her gün bir açıklama ve bir değerlendirme yapmaktadırlar. 

Bizler odada neler olduğunu an ve an bilgisini alıyoruz ve takip ediyoruz.  Tüccar ve Esnaf malı olan oda hiçbir siyasi ve ideoloji karışmamalı hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Üyelerimizin demokratik hakları olan kendi aralarda olacak seçim samimi dürüst huzurlu ve şaibesiz bir şekilde geçmek için uğraştığımızı üyelerimizin bilmesini isteriz. 

Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine daha çok zaman var diyenlerin nasıl bir niyet taşıdığını Van İş Dünyası ve Van Kamuoyu iyi bilmektedir. Beyler herkesi kör, alemi sersem sanmaktadır. 

Sadece şunu iyi bilmenizi istiyoruz: "Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir" denildi.

  • Etiketler : VATSO DERNEĞİ ZAHİR KANDAŞOĞLU SEÇİM SANAYİ VAN TSO
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER