Van’a teknoloji yatırımı yapılacak
emineller-faturavizyon

Van’a teknoloji yatırımı yapılacak

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Van TSO) girişimleri ve destekleri sonucu ilk kez çağrı merkezi ile buluşan Van’a yeni bir teknoloji yatırımı yapılıyor.

Abone Ol

2021-10-13 13:26:33 | Son Güncelleme : 2021-10-26 07:56:48

Van’a teknoloji yatırımı yapılacak

Van TSO’nun lojistik destek sağladığı ve 2018 yılının ocak ayından bu yana kentte bin 700’ü aşkın gence istihdam yaratan Webhelp Çağrı Merkezi şimdide grup şirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. ile Van’da yeni bir yatırım yapacak. Türkiye’nin birçok ilinde telekomünikasyon ve bilişim hizmetleri veren Teknofix, çağrı merkezi hizmet ile Van’da ilk etap 100 kişiyi istihdam edecek. Teknofix şirketi bir yıl içinde istihdam rakamını 500’e çıkarmayı hedefliyor. 

700 BİNİ AŞKIN GENÇ NÜFUS 
Van TSO tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “1 milyon 150 bin nüfusa sahip ilimizin 0-29 yaş gurubu (genç nüfus) sayısı 700 bini aşkındır. Bu da nüfusumuzun yüzde 65’ini kapsamaktadır. Yaş ortalaması 22.6 olan şehrimizin işsizlik oranı ise ülke ortalamasının 3 katı kadar fazladır. Bu nedenle kentimizde kurulan ve kurulacak olan, genç işsizliği istihdam edecek tekstil fabrikalarının, çağrı merkezlerinin önemli oldukça fazladır.” 

WEBHELP İSTİHDAMI BİN 700’Ü AŞTI 
Van’ın ilk çağrı merkezi olan Webhelp Çağrı Merkezi’nin Van TSO girişimleri sonucu faaliyete girdiği belirtilen açıklamada, “Şehrimizde genç işsizliğin istihdama dönüşmesi için 2016 yılından itibaren bir çabanın ve görüşme trafiğinin içine girdik. Nihayetinde 2018 yılının ilk aylarında ilimizin ilk çağrı merkezi olan Webhelp Çağrı Merkezi’nin açılmasına olanak sağladık ve oda olarak lojistik destek verdik. İlk başladığı gün 40 kişi istihdam eden çağrı merkezi şu anda yaklaşık bin 700 kişiyi istihdam ediyor. Ardından farklı firmalar tarafından ilimizde açılan çağrı merkezleri ile bu sayı 3 bin 500’ü aşmış durumda.” Denildi. 

İLK ETAPTA 100 İSTİHDAM 
Teknofix A.Ş’nin yatırımına da değinilen açıklamada son olarak şu sözler kullanıldı: “Webhelp Çağrı Merkezi ile Odamız arasında kurulan bağ neticesinde şehrimize yeni bir teknoloji yatırımını ilimize kazandırıyoruz. Webhelp’in grup şirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. şehrimizde kuracağı merkez ile çağrı merkezi hizmeti verecek. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak desteklediğimiz yatırım ile ilk etapta 100 kişi istihdam edilecek. İlerleyen süreçte Webhelp ile Teknofix’in ortak istihdamının 2 bin 500 bulması hedefleniyor.”

GENEL MÜDÜRDEN VAN TSO’YA TEŞEKKÜR 
Yatırım ile ilgili bilgiler veren Teknofix AŞ Genel Müdürü Ulaş Civil ise “Webhep’in Van’da yakaladığı başarıyı ve yarattığı istihdamı sahada arttırmak üzere Teknofix olarak kentte yatırım yapmaya karar verdik. Hedefimiz 2022 yılının sonuna kadar 500 kişiye istihdam yaratmaktır. Bu süreçte desteğini her zaman yakından aldığımız Van TSO’ya çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
 

  • Etiketler : VAN VAN HABER VAN TSO İSTİHDAM
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER