Erciş’teki oto lastikçilerde 1 Aralık yoğunluğu
emineller-faturavizyon

Erciş’teki oto lastikçilerde 1 Aralık yoğunluğu

Türkiye’de 1 Aralık’ta başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulama öncesi Van’ın Erciş ilçesindeki oto lastikçilerde yoğunluk oluştu.

Abone Ol

2021-11-30 16:29:27 | Son Güncelleme : 2022-01-24 18:00:46

Erciş’teki oto lastikçilerde 1 Aralık yoğunluğu

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor. 1 Aralık öncesi sürücüler oto lastikçilere akın etti. Yaşanan yoğunluğu atlatmak için fazla mesai yapan lastikçiler, kış lastiğinin kazaların önlenmesinde ve yakıt tüketiminin azaltılmasında önemli rol oynadığını söyledi.


Kış lastiğinin önemini vurgulayan lastik ustası Alperen Gülüm, “1 Aralık'tan itibaren kış lastiği zorunluluğu geliyor. Bizde kış lastiklerinin değişimine başlamış buluyoruz. Araç sahipleri kar yağdığında değiştirmeyi düşünüyorlar, oysa hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde kar lastiklerini taktırmaları gerekir. Kar lastikleri kauçuğu ve yapısı gereği farklı olup yola tutunması daha fazladır. Yaz lastikleri soğukta sertleşerek kayar ve kazalara sebebiyet verir. Araç sahiplerine tavsiyemiz, yasak başlamadan ve kar yağmadan araçlarının kış lastiğini değiştirsinler” dedi.

  • Etiketler : VAN HABER VAN HABERLERİ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER